שי-מאור מחשבים בע"מ

יום רביעי, 17 במרץ 2010

הסרה והתקנה מחדש של אנטי-וירוס נוד32 NOD32


לאחר פרסום גירסה חדשה של תוכנת האנטי וירוס נוד32, מומלץ לבצע שדרוג לגירסה המותקנת במחשב כדי להנות מהגנה משופרת וביצועים טובים יותר. 
זיהוי הגירסה הנוכחית
כדי לדעת איזו גירסה מותקנת על המחשב כרגע תעמיד את הסמן מעל הסמל של העין הירוקה בפינת המסך לכמה רגעים.
מייד תופיע כיתובית המציינת את גירסת התוכנה הראשית והמשנית. לדוגמה: v4.2.35 מציינת גירסה 4 עם תת-גירסה 2.35.
הורדת הגירסה העדכנית מאתר היצרן
להורדת הגירסה העדכנית נגלוש לאתר הזה. יש לבחור בין גירסה ביתית/רשת ובין גירסת 32/64 ביט בהתאם למערכת שלכם.
לאחר הלחיצה על הקישור להורדה תדרשו לספק שם משתמש+סיסמה בתוקף.
שדרוג הגירסה הקיימת
היצרן ממליץ להסיר את הגירסה הישנה בטרם נתקין את החדשה. אם זאת, ניתן לבצע שדרוג ישירות ללא הסרה ובעת ההתקנה התוכנה אף תציע לנו לשמר את ההגדרות הקודמות כגון פרטי הרישיון והתאמות אחרות שהוגדרו מקודם.
במידה וביצענו שדרוג אז בסיום ההתקנה נדרש לאתחל את המחשב כדי להשלים את העדכון. להתקנה נקייה אין צורך באתחול והאנטי וירוס נכנס לפעולה מיידית.
תקלות ובעיות
עיקר הבעיות האפשריות בתהליך התקנת אנטי-וירוס יכול לנבוע מהסיבות הבאות:
א. קיים וירוס/סוס טרויאני במחשב המונע או מכשיל את ההתקנה. במצב זה נדרש לבצע סריקה וניקוי של הוירוס במצב-בטוח או בעזרת תקליטור אתחול חיצוני של אנטי וירוס נוד32 המאפשר ניקוי המערכת ללא התקנה בחלונות.
ב. קיים אנטי וירוס אחר או מוצר אבטחה כגון פיירוול (חומת-אש) המסכל את ההתקנה. לא מומלץ להריץ יותר מאנטי וירוס אחד במקביל במחשב. במרבית המקרים זה ייצור יותר נזק מתועלת וייפגע בביצועי המחשב.
ג. הסרת גירסת האנטי וירוס הקודמת לא בוצעה במלואה. במצב זה ההתקנה תכשל משום שלמרות שבאופן רשמי תוכנת הנוד32 הישנה הוסרה, עדיין קיימים שאריות שלה במערכת שמתנגשות עם ההתקנה החדשה. דוגמה לכך יכולים להיות קבצים, תיקיות, תהליכים או דרייברים שעדיין פעילים ובעצם "נועלים" את האפשרות של הגירסה החדשה להחליפם.
הדרך הטובה ביותר להתמודד עם מצב כזה היא כניסה ל"מצב-בטוח" והרצת כלי מיוחד להסרת שאריות הנוד32.
להורדת הכלי מאתר היצרן

אין תגובות: